Dziesięć historii o pięknym uczuciu

Posted on

Antologia o miłości, pięknie!

www.taniaksiazka.pl Gorące lato. Grzeszne opowieści to zbiór krótkich form literackich od aż dziesięciu autorów. Wśród nich możemy znaleźć takie nazwiska jak: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Marta W. Staniszewska, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Alicja Sinicka, Paulina Świst, Anna Wolf, Anna Langner, Agnieszka Siepielska i J.B. Gajda. Większość nazwisk jest znana fanom literatury romantyczno-obyczajowej, więc tym chętniej sięgną po ich najnowszy projekt. A ten, jak mało które, zasługuje na szczególne uznanie.

Wśród historii przebijają się leniwe i gorące letnie dni, zapach wolności i swobody oraz nieskrępowana radość z urlopu. Każda z autorek posiada swój własny, wyrobiony styl, ale każda stara się opowiedzieć historię miłosną – z różnymi zmiennymi, morałem i zależnościami. Przede wszystkim znajdziemy tu lekkie historie, które z pewnością kończą się dobrze i będziemy mogli po zakończeniu ich czytania po prostu się uśmiechnąć. Czasami trzeba sięgnąć po lekturę, której jedynym celem jest podnieść nas na duchu.

Najróżniejsze podwaliny uczucia

Każda z autorek opowiada własną, autorską historię. Spotkamy tu pary, które połączą się romantycznym uczuciem na zawsze, ale też te, które szukają wyłącznie przelotnego romansu, który kończy się z ostatnimi promieniami słońca, zachodzącymi nad nadmorskim urlopem. Przedział wiekowy bohaterów jest doprawdy rożny – od nastolatków, po dojrzałe kobiety (najczęściej po przejściach), do pań u jesieni swojego życia. Czule, namiętnie i przede wszystkim cudownie lekko.

Opowiadania są zróżnicowane pod względem długości, niektóre nostalgiczne i refleksyjne, a niektóre od początku do końca zabawne. Mamy tu historie dziewczyn, które zdecydowały się zmienić własne życie, odważyć się spróbować czegoś nowego, ale też takie, które w wyjeździe na wczasy upatrują jedynie oddechu od pracy, nie spodziewając się, że spotkają kogoś, przy kim serce mocniej im zabije. Zniewalająca większość opowieści ma miejsce na plaży, czasami z drinkiem w ręce, w pełnym odprężeniu, relaksie, nie myśląc o szarości dnia codziennego. Antologia będzie nie tylko świetną lekturą na urlopie, ale z wielką przyjemnością będzie się do niej wracać również w pochmurne, jesienne wieczory, tęskniąc za beztroską tego, co minęło i wydaje się odległe. Każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie, a prezentowane historie jeszcze na długo zostaną w jego pamięci. To też doskonały sposób, by zaznajomić się z twórczością autorek i poszukać później inspiracji w innych ich publikacjach.

Biznes zdjęcie freepic.diller - pl.freepik.com